Casa Da Angela Quarto Triplo
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Privat strand Adgang til strand |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Komfortabel Casa Da Angela Quarto Triplo Rio de Janeiro er et godt sted at bo på i Zona Sul område i en rimelig afstand fra General Osorio Park.
Dette komfortable sted ligger 3 km fra Lagoa Rodrigo de Freitas og 10 minutters bilkørsel til Fundação Planetário da Cidade do Rio de Janeiro & Museu do Universo. Det har direkte adgang til Rocinha. Det nærmeste busstoppested er Mercado Popular da Rocinha, 950, kun 350 meter væk.
Mange værelser byder på udsigt over byen.
Bom Apetite ligger 17 minutters gang fra hotellet som serverer brasiliansk køkken for at tilfredsstille enhver smag.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
På værelset
- Klimaanlæg
- Terrasse
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Casa Da Angela Quarto Triplo hotel?
Santos Dumont lufthavn og et Casa Da Angela Quarto Triplo hotel er adskilt af 20 km afstand. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Casa Da Angela Quarto Triplo hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Casa Da Angela Quarto Triplo hotel ved 14:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Casa Da Angela Quarto Triplo hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Casa Da Angela Quarto Triplo hotel er 31$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Finder jeg en arbejdsplads på mit værelse i hotellet?
Ja, arbejdsrum er tilgængeligt i nogle værelser på hotellet.